Czym charakteryzują się farby do podłoży betonowych?

Coraz więcej osób decyduje się na betonowe podłoża w domu bądź w jego zewnętrznej części. Tak jest np. w przypadku podjazdu garażowego, który wykonany z betonu jest o wiele praktyczniejszy niż ten z kostki brukowej – brak konieczności wyrywania zielska i równa struktura ułatwiająca m.in. odśnieżanie to tylko niektóre z jego zalet. Do pomalowania betonu używa się specjalnie do tego przeznaczonych farb. Czy wiesz, która farba do betonu jest najlepsza?

Właściwości farb do betonu

Tak, jak w przypadku innych rodzajów farb, farby przeznaczone do malowania powierzchni betonowych dostępne są na rynku w różnych cenach, ale też w różnej jakości. Zawsze najlepiej wybierać rekomendowane produkty o wyższej jakości, które zagwarantują nam pożądany efekt, zaoszczędzą nerwów oraz czasu i pieniędzy na poprawki. Warto więc zrobić uprzednie rozpoznanie.

Wybór odpowiedniej farby, zapewni nam nie tylko widoczny efekt wizualny i estetyczny, ale także będzie chronił pomalowaną powierzchnię. Dobre barwniki zabezpieczą powierzchnię przed wilgocią, co wyraźnie wzmocni i przedłuży jej trwałość. Woda przedostająca się do betonu może zniszczyć jego strukturę, jest to niebezpieczne zwłaszcza przy spadkach temperatury, kiedy woda może zamienić się w lód. Taka zmarzlina może jeszcze bardziej „rozepchać” naszą ścianę lub podjazd od środka i wywołać nieodwracalne szkody. Po zastosowaniu wysokiej jakości farby, taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Dodatkowo zimą będzie stanowiła ochronę przed szkodliwym działaniem wysypywanej na ulicę soli.

Dobra farba inwestycją na wiele lat

Estetyczny wygląd malowanego podjazdu, ogrodzenia, czy balkonu z masy betonowej, jest stosunkowo łatwy do osiągnięcia. Takie podłoże można by pomalować właściwie każdą farbą w wybranym przez nas kolorze. Ale żeby efekt był trwały musimy do sprawy podejść bardziej świadomie.

Farby do malowania betonu, zapewnią nam efekt przepuszczalności pary wodnej, dzięki czemu malowana powierzchnia będzie „oddychać”, nie zalęgnie się w niej ani wilgoć, ani żadne inne pasożyty, czy grzyby. Dodatkowo taka powłoka może być samoczyszcząca, odporna na wszelkiego rodzaju ścieranie, czy niepożądane skutki związane z działaniem czynników chemicznych i atmosferycznych. Efekt jednego malowania może nam służyć i być widoczny przez wiele lat. Wybór kolorystyczny także nie powinien stanowić większego problemu ze względu na różnorodność dostępnych produktów. Z biegiem lat wprowadzane są na rynek coraz to nowe odcienie.

Zatem , jeśli chcesz pomalować betonową ścianę, nic nie stoi na przeszkodzie, dobierz po prostu odpowiednią farbę do betonu, kolor i do dzieła!

korhanbud