Egzotyczne nazwy kolorów – zaskocz wiedzą swoją kobietę!

Paleta kolorów farb

Niewielki wybór popularnych, nudnych kolorów to już przeszłość. Podstawowa gama barw teraz to stanowczo za mało! Planujecie remont mieszkania? Chcecie odmienić swój dom, nadać mu zupełnie nowego charakteru? Zaskocz więc swoją kobietę znajomością egzotycznych, nietuzinkowych nazw kolorów.

Jak nauczyć się nazewnictwa kolorów?

Już jako dziecko poznajesz pierwsze kolory, które Cię otaczają: błękitne niebo, zielona trawa, brązowa ziemia… Świat kolorów jest znacznie bogatszy i posiada setki odcieni. Turkus, lazuryt, khaki, heban, grafit… to pierwsze kroki do poznania bogatej gamy barw. Prawdziwa egzotyka wkrada się jednak w nazwy kolorów farb. Jest ich olbrzymia ilość, ale poznając, chociaż część możesz zrobić wrażenie designerskimi umiejętnościami. Czasem warto poeksperymentować, żeby otrzymać niepowtarzalny efekt.

Kreatywność kobiet w dziedzinie nazewnictwa barw może być bardzo zaskakująca. Określenie zieleń doskonale pasuje do koloru trawy. Ale odcieni zielonego jest znaczenie więcej, począwszy od energetyczną limonkę, skończywszy na ciemnym, stonowanym khaki. Stąd wynika potrzeba egzotycznego nazewnictwa kolorów.

By się w tym wszystkim połapać, warto jest przede wszystkim przeglądać palety barw, wraz z ich nazwami. Są one dostępne w Internecie i bez problemu znajdziesz takie, którymi na co dzień operują kobiety. Ponadto kto pytanie błądzi, z tego względu jeśli widzisz nietypowy kolor, po prostu zapytaj swoją ukochaną, jak nazwałaby dana barwę. To najprostszy sposób, na naukę, której efektem będzie zaskoczenie Twojej kobiety.

Dlaczego nazwy kolorów farb są skomplikowane?

Określanie farb zwykłymi, spowszedniałymi nazwami kolorów odeszło w zapomnienie. Nazwy farb tworzone są zasadzie kreatywnych skojarzeń, które rozbudzają wyobraźnie wszystkich. Bogata paleta farb oferowana przez producentów gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Design w kolorach nabrał zupełnie nowego znaczenia. Kolory oddziaływają na psychikę, zmieniają nastawienie do życia, a to wszystko za pomocą twórczych nazw! Egzotyczne nazwy przenoszą klientów w zupełnie nowe zakątki, niekiedy nieosiągalne dla człowieka.Paleta kolorów farb

Nowe twarze beżu!

Nudny beż o odcieniu cappuccino to już przeszłość. Kolor ten posiada mnóstwo odsłon, co sprawia, że doskonale wypełnia wnętrze, nadając mu przytulnych ciepłych barw. Różne odcienie beżu znajdziesz pod tajemniczo brzmiącymi nazwami, takimi jak: Szlachetny Kryształ, Kamień Księżycowy, Lniany Nefryt, Słońce Hellady czy wpadające w intensywną żółć Egzotyczne Curry. Wszystkie te nazwy to swego rodzaju egzotyka, która pobudza wyobraźnię i pozwala na stworzenie wizji kolorów w Twoim domu.

Namiętny Karmelian?

Co kryje się pod nazwą Namiętny Karmelian? To nic innego jak intensywny odcień czerwieni, który może być doskonałym akcentem ożywiającym Twoje mieszkanie. W połączeniu z beżami może stworzyć niesamowitą kompozycję kolorów. Mocy akcent kolorystyczny nadaje charakteru całemu wnętrzu.

Arbuzowa fiesta

Na pierwszy rzut oka, można pomyśleć, że to nazwa deseru… Arbuzowa Fiesta jest jednak nazwą farby oferowaną na rynku przez jednego z producentów. Jakie skojarzenia przywołuje? Odpoczynek, relaks, intensywny, ale nie jaskrawy kolor. Jest to odcień pomarańczy przypominający apetyczny środek arbuza. Kolor ten w połączeniu z klasycznymi, jasnymi dodatkami może stworzyć niepowtarzalny design.

Nazewnictwo kolorów, a zwłaszcza farb może być nieco skomplikowane. Warto jednak poświęcić na to nieco czasu, szczególnie gdy razem urządzacie wspólne miejsce do mieszkania, a tym samym zaskoczyć wiedzą swoją kobietę.

 

korhanbud