Farba odporna na ścieranie – gdzie stosować ?

Farba lateksowa odporna na ścieranie to produkt do zadań specjalnych – sprawdza się wszędzie tam, gdzie ściany są narażone na intensywną eksploatację. Sprawdźmy zatem, gdzie najlepiej ją zastosować.

Nowoczesna farba szorowana to produkt, który sprawdza się w pomieszczeniach narażonych na szybkie ścieranie się barwnika. Dzięki niej można przez lata cieszyć się wspaniałymi efektami wizualnymi, których nie niszczy nawet intensywne ścieranie zabrudzeń na mokro.

Piękny przedpokój na lata

Pomieszczeniem, które jest najbardziej narażone na szybkie ścieranie się farby jest bez wątpienia przedpokój. W hallu i korytarzu świetnie sprawdzi się odporna na uszkodzenia i ścieranie farba lateksowa, która pozwoli na zachowanie estetycznego koloru ścian znacznie dłużej niż zwykły produkt. I chociaż jest wnętrze przechodnie, w którym na co dzień nie spędzamy dużo czasu, to zwykła farba może ulec szybkiemu wytarciu na przykład przez wieszanie kurtek na wieszaku lub opieranie się o ścianę podczas zakładania i zdejmowania butów. Dodatkowo wysokiej jakości farba lateksowa, dzięki zawartości specjalnych składników sprawia, że na ścianie nie widać tłustych śladów rąk. Można ją szorować i myć przy użyciu detergentów, a kolor utrzyma swój pierwotny odcień.

Farba lateksowa w kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, w którym zazwyczaj stosujemy płytki na ścianach, jednak w miejscach pozbawionych glazury warto zastosować odporną na ścieranie farbę szorowaną. Kuchnia narażona jest szczególnie na osiadanie tłuszczu, który wydziela się pod wpływem gotowania i smażenia. W pomieszczeniu tym świetnie sprawdzi się również farba lateksowa z dodatkiem ceramicznych opiłków, które uniemożliwiają gromadzenie się na ścianach drobinek tłuszczu i brudu. Podobne działanie wykazuje dodatek silikonu, a farba szorowana z zawartością srebra skutecznie zwalcza bakterie i grzyby. W kuchni należy szczególnie dbać o higienę, więc takie rozwiązania są niezwykle istotne.

Pokój dziecięcy a farba lateksowa

Ostatnim pomieszczeniem na naszej liście, którego ściany są szczególnie narażone na ścieranie, jest dziecięca sypialnia. To tutaj musimy walczyć z tłustymi odciskami rąk oraz rysunkami wykonywanymi kredkami lub flamastrami. Koniecznie sprawdźmy rodzaj farby oraz klasę na opakowaniu – I klasa oznacza, że powłokę można szorować na mokro. Remontując pokój dziecięcy powinniśmy zwrócić uwagę na to, żeby farba lateksowa była bezpieczna – nietoksyczna, bezzapachowa i bez ryzyka pojawienia się alergii.

korhanbud