Perfekcyjne wykończenie łazienki

Efektowne urządzenie łazienki jest marzeniem wielu z nas. Jest to miejsce częstego użytku w każdym domu, dlatego warto zadbać o jego perfekcyjne wykończenie. Wbrew powszechnej opinii, ładne wykończenie i aranżacja łazienki nie musi być, aż tak dużym wydatkiem. Należy jednak starannie wybrać solidnej jakości materiały i wyposażenie, a przy tym pamiętać, że pomieszczenie to ma być funkcjonalne.

Projekt łazienki.

Jeżeli sami nie mamy do końca koncepcji na to, jak ma wyglądać łazienka w naszym domu, możemy zlecić wykonanie projektu funkcjonalnego lub koncepcyjnego osobie wykwalifikowanej w tym kierunku. Jeżeli jednak nie chcemy wydawać dodatkowo pieniędzy, to możemy poszukać inspiracji na stronach projektantów, bądź wykorzystać ogólnodostępne programy i aplikacje do projektowania łazienek. Dzięki temu przy odrobinie wysiłku, osobiście stworzymy projekt idealnie trafiający w nasz gust. Projekt powinien uwzględnić instalacje wodne, kanalizacyjne i elektryczne, które stanowią pierwszy etap prac wykończeniowych i są kwestią priorytetową.

Wykończenie łazienki z ekipą remontową.

Jeżeli decydujemy się na to, aby remont naszej łazienki przeprowadzała ekipa remontowa, to główne zadania, leżące w naszej gestii to wybór materiałów wykończeniowych i ceramiki sanitarnej. Później pozostaje nam tylko nadzór prowadzonych prac i radość z uzyskanego efektu. Nie możemy pominąć jeszcze jednej małej kwestii, jaką jest uregulowanie należności względem ekipy remontowej.

Wykończona łazienka

Wykończona łazienka

Jakie prace musimy wykonać, jeżeli sami remontujemy łazienkę?

Pierwszym etapem naszych działań, jest wymierzenie dostępnej przestrzeni i zakup wszystkich niezbędnych materiałów. Warto jednak skorzystać z rad specjalisty z tej dziedziny, gdyż czasem może polecić nam niedrogie materiały, które będzie cechować bardzo wysoka jakość. Przed przystąpieniem do układania płytek podłogowych i ściennych, musimy przede wszystkim zadbać o wyrównanie i oczyszczenie ścian. Ciekawym rozwiązaniem wykorzystywanym nie tylko w kuchniach, ale również łazienkach, jest mozaika łazienkowa. Sprawi, że łazienka będzie mieć niepowtarzalny charakter. Jeżeli jednak jesteśmy fanami minimalizmu, możemy pokusić się o zakup, prostych, jednobarwnych płytek łazienkowych. Kolejnym, równie ważnym etapem jest pomalowanie fragmentów ścian i sufitu, które nie zostały pokryte przez płytki łazienkowe. Najlepszą alternatywą są farby lateksowe, które charakteryzuje wysoka odporność na wilgoć.

Zobacz również  Jak wybierać kolory farb zgodnie z zasadami Feng Shui?

Przedostatnim etapem, oddzielającym nas od ostatecznego wyposażania w drobne detale, a tym samym aranżacji całego wnętrza, jest zakup i montaż urządzeń sanitarnych. Jest to wyposażenie, które zwykle służy przez długie lata, dlatego warto nabyć produkty lepszej jakości. Musimy również, dostosować wielkość i ilość wybranego przez nas wyposażenia, do rozmiarów całego pomieszczenia. Jeżeli łazienka jest mała warto wyposażyć ją w prysznic, zamiast wanny. Jeżeli posiadamy wizję naszej łazienki, włożymy w to trochę własnego wysiłku i fantazji, to z całą pewnością stworzymy perfekcyjne wnętrze, które wzbudzi nie tylko nasze zadowolenie, ale również zachwyt odwiedzających nas gości.

korhanbud