Tapicerka to najlepszy przyjaciel mebli.

Bardzo dużą i nieprzerwaną popularnością w ostatnich latach cieszą się meble tapicerowane. Największy ich wybór jest dostępny w kategoriach mebli wypoczynkowych. Tapicerowane kanapy, narożniki i fotele są bardzo praktycznym rozwiązaniem, eleganckim i prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody.

Jakie zalety mają meble tapicerowane?

Pierwszą i niepodważalną zaletą mebli wykonanych z tapicerki jest ich cena. Są to produkty o wiele tańsze niż te mające obicia skórzane. Równocześnie ich jakość jest bardzo zbliżona. Meble tapicerowane są równocześnie mniej kłopotliwe w utrzymaniu i użytkowaniu niż ich skórzane odpowiedniki. Tapicerka pasuje właściwie do każdego rodzaju wnętrza. Sprawdzi się w pomieszczeniu o wystroju nowoczesnym, jak i klasycznym. Największym plusem jest też ich ponadczasowość! Meble pokryte tapicerką nigdy nie wyjdą z mody, można jedynie zmieniać wedle uznania rodzaj ich obicia. W każdym momencie można je odświeżyć u tapicera – to rozwiązanie o wiele korzystniejsze dla naszego portfela niż zakup nowego mebla.

Zdrowie i wygoda

Okazuje się też, że meble tapicerowane są o wiele zdrowsze! Dlaczego? Bo nie gromadzi się na nich tak duża warstwa kurzu, jak w przypadku pozostałych mebli, a równocześnie nie są przyjaznym środowiskiem dla wszelkiego rodzaju roztoczy.

Zobacz również  Zawód tapicera - czym on się zajmuje?

Tapicerka jest też o wiele wygodniejszym i milszym materiałem niż skóra. Właściciele kanap ze skórzanym obiciem wiedzą, że w upalne dni takie obicie łatwo przykleja się do naszej skóry, natomiast zimą bywa tak zimna, że nierzadko przyjemniej jest przykryć ją dodatkowo kocem. Obicie z tapicerki zapewni więc wygodę i przyjemność użytkowania.

Tapicerowana kanapa.

Naprawa mebli z obiciem z tapicerki

Prawdą jest, że na meblach wykonanych z tapicerki, o wiele szybciej niż w przypadku tych skórzanych, pojawiają się ślady użytkowania. Z tapicerki stosunkowo łatwo można usunąć wszelkie zabrudzenia, ale przy intensywnym użytkowaniu mogą pojawić się pewne przetarcia. W takim przypadku wystarczy znaleźć dobrego specjalistę, który wymieni stare obicie kanapy na nowe. Tapicerkę najlepiej czyścić na mokro. Świetnie sprawdzi się przy tym odkurzacz wodny.

Wybór mebli do mieszkania to nie lada wyzwanie. Na rynku dostępnym jest wiele ich modeli, zróżnicowanych zarówno pod względem kształtów, kolorów jak i materiałów, z których są wykonane. Niesłabnącą się popularnością od wielu lat cieszą się meble tapicerowane. Są łatwe w utrzymaniu, niedrogie i idealne dla osób, które lubią przytulną atmosferę. Ich nieodzownym plusem jest możliwość ich odświeżenia bądź zmiany wizerunku, właściwie w każdym momencie – wystarczy jedynie wybrać odpowiedni materiał i udać się do tapicera.

Zobacz również  Jak wybrać biurko do komputera?

Related Posts

korhanbud