0

Dlaczego warto zainwestować w zabudowę balkonową?

Balkon to często niedoceniane miejsce w mieszkaniu, które może służyć nie tylko do suszenia prania, ale także do odpoczynku i relaksu. Aby jednak w pełni wykorzystać potencjał balkonu, warto zastanowić się nad jego osłonięciem. Zabudowa balkonowa to rozwiązanie, które ma wiele zalet i zastosowań, a najważniejsze z nich znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Główne zalety i zastosowanie zabudowy balkonowej

Właściwe wykonana zabudowa balkonowa doskonale wpisze się w stylistykę budynku, dzięki czemu będzie on wyglądał bardziej atrakcyjnie i zyska na wartości. Zabudowa balkonu to również dodatkowa przestrzeń użytkowa, w której możesz urządzić przydomowy ogród czy kącik wypoczynkowy.

Energooszczędność to trend w nowoczesnym budownictwie, który pozwala ograniczyć wydatki na rachunki za prąd oraz ogrzewanie. Przeszklona zabudowa balkonowa pozytywnie wpływa na termoizolację budynku – w ten sposób zabezpieczysz wnętrze przed utratą ciepła.

Bezramowe systemy balkonowe poprawiają stylistykę budynku, a jednocześnie chronią domowników przed hałasem, kurzem, wiatrem, deszczem czy śniegiem. Od teraz nie musisz martwić się o zmienne warunki atmosferyczne i możesz cieszyć się korzystaniem z balkonu przez cały rok.

Zobacz również  Izolacja poddasza - sposoby, materiały i technologie

Jak zabudować balkon w bloku? Czy budowa wymaga pozwolenia?

Zanim zdecydujesz się na zabudowę balkonową, musisz sprawdzić kilka kwestii prawnych i technicznych. Pierwszym krokiem jest uzyskanie zgody na zabudowę balkonu od spółdzielni mieszkaniowej. W przypadku domów jednorodzinnych wygląda to nieco prościej – jeśli zabudowa nie zmienia funkcji balkonu oraz nie ingeruje w konstrukcję budynku, nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę ani zgłoszenia robót budowlanych.

Przed wykonaniem projektu należy sprawdzić również nośność i wypoziomowanie balkonu, aby dobrać odpowiednią konstrukcję i materiały. Profesjonalnym dostosowaniem projektu zabudowy balkonowej do Twojego mieszkania zajmie się firma Lumon.

Jakie wyróżniamy rodzaje zabudów balkonowych?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zabudów balkonowych i tarasowych. Do najpopularniejszych z nich zalicza się zabudowa bezramowa, która polega na zamontowaniu na balkonie szklanych paneli oraz zabudowa ramowa, w której szyby montowane są na aluminiowych profilach.

Bezramowy system zabudowy balkonowej charakteryzuje się lekkością, elegancją i zapewnia doskonałą widoczność. Z kolei systemy ramowe doceniane są ze względu na swoją trwałość oraz uniwersalność. Często wyposażone są one w systemy przesuwne, które ułatwiają regulację temperatury w pomieszczeniu.

Zobacz również  Jak zabezpieczyć drewnianą podłogę domu?

Oszklenie balkonu wykonane ze szkła hartowanego zapewnia wytrzymałość na najwyższym poziomie i jest w pełni bezpieczne dla dorosłych, dzieci oraz czworonogów. Wykonanie zabudowy balkonu w bloku może obejmować również montaż rolet, które oprócz funkcji estetycznej będą stanowiły osłonę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Jak zaaranżować zabudowany balkon Lumon?

Podczas aranżacji balkonu warto ustalić jego przeznaczenie, aby stanowił on istotną przestrzeń dla mieszkańców bloku. Nowoczesne zabudowy balkonu mogą stać się przytulną strefą relaksu z wygodnymi meblami i roślinami, przestrzenią do pracy czy dodatkowym miejscem do przechowywania rzeczy.

Zabudowa balkonowa to inwestycja, która po prostu się opłaca – w ten sposób poprawisz komfort życia, zwiększysz wartość mieszkania i nadasz mu nowoczesny wygląd. Chcesz dowiedzieć się więcej o zabudowie balkonowej? Skontaktuj się z Lumon, a doradcy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie.

korhanbud

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *