Jak wybierać kolory farb zgodnie z zasadami Feng Shui?

dekoral feng shui

W życiu każdego z nas przychodzi moment, kiedy zmiany w mieszkaniu wydają nam się czymś wysoce pożądanym. Wygląd wnętrza nam się opatrzył i gorączkowo przeglądamy katalogi, by znaleźć inspiracje. Czasami wystarczy zmiana koloru ścian i nowa aranżacja. Z palety kolorów farb wybierzmy taki, który będzie wpływał na nas pozytywnie. W aranżacji mieszkań według Feng Shui barwa ma duże znaczenie. Jak się dobiera kolory?

Paleta kolorów farb według Feb Shui

Feng Shui jest starożytną sztuką aranżacji wnętrz, pochodzącą z Chin. Głównym jej założeniem jest przekonanie, że świat wypełnia energia chi, natomiast my musimy dążyć do tego, aby tę energię zatrzymać oraz w jak największym stopniu pozyskać. Energia chi, w dużym uproszczeniu, to siła życiowa, a więc jest ona nam niezwykle potrzebna do prawidłowego funkcjonowania. Aby mogła swobodnie krążyć po naszym mieszkaniu, jego aranżacja, dobór mebli, dodatków i barw z palety kolorów farb powinna zapewnić mieszkańcom dobre samopoczucie oraz pomyślność.

Zobacz również  Jak wybrać biurko do komputera?

Paleta kolorów farb według feng shui – co wybrać?

Według zasad Feng Shui kolory mają nie tylko duży wpływ na nasze samopoczucie, ale mogą także zmieniać sposób odbierania świata. Bez wykorzystania właściwych odcieni z palety kolorów farb, nie uzyskamy właściwego efektu. Zgodnie z Feng Shui, otaczające ludzi kolory są materialną reprezentacją krążącej w przyrodzie energii. Kolor niebieski należy do żywiołu wody i wnosi do naszej przestrzeni czystość, odświeżenie i oczyszczenie. Posiada właściwości kojące, które najlepiej przydadzą nam się w łazience lub domowym spa. W błękitnych pomieszczeniach bowiem łatwiej o relaks, spokój i odprężenie, dlatego idealnie nadaje się do sypialni. Jeśli czujemy się smutni i zmęczeni, z palety kolorów farb wybierzmy żółty, który jest odcieniem radości i ciepła. Wnętrza, w których wykorzystano tę barwę są rozjaśnione, bardziej optymistyczne i dynamiczne. Żółć sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych, dlatego powinna być wykorzystywana głównie w salonie lub jadalni. Dla polepszenia stanu zdrowia warto wykorzystać tonizujące odcienie. Biel jest kolorem, który symbolizuje czystość, niewinność oraz jasność. Poleca się go osobom pragnącym równowagi duchowej oraz chcącym jasno widzieć otaczający ich świat. Wykorzystanie bieli w aranżacji salonu nadaje mu harmonii oraz wnosi spokój do przestrzeni, jednocześnie wyraża otwartość domowników na wszelkie zmiany. Za kolor szczęścia i powodzenia powszechnie uważana jest czerwień, która należy do kolorów związanych z żywiołem ognia i podobnie jak ogień symbolizuje przemianę i siłę, dlatego wiąże się go z obszarem odpowiadającym za karierę, prestiż i reputację. Pamiętajmy, że nadmiar tego koloru może negatywnie wpłynąć na nasz sen, więc rozsądnie używajmy go w sypialni.

Zobacz również  Egzotyczne nazwy kolorów – zaskocz wiedzą swoją kobietę!

Mieszkanie powinno być azylem, w którym czujemy się dobrze i w którym chcemy czuć się szczęśliwi. Skorzystajmy z dobrodziejstw Feng Shui i wybierzmy z palety kolorów farb taką, która będzie wspierać nasz rozwój i dobre samopoczucie.

korhanbud